Najważniejsze wiadomości tygodnia ze świata WordPressa

Witajcie!
Na dobry początek tygodnia mamy dla Was nowe wydanie WordPressówki.
Oto 73 edycja:

Jak tworzyć Block Patterns w Gutenbergu – nie wiedziałem, że jest to aż tak proste. Bardzo polecam, bo naprawdę widzę wiele możliwości w codziennym użyciu.

Create Custom Patterns with the Block Pattern Builder Plugin

Właściciele firm związanych z WP opowiadają jak obecna sytuacja wpływa na ich biznesy oraz na samego WordPressa i jego społeczność.

Coronavirus: 20 WordPress Community Leaders Share Their Thoughts

Pojawiła się propozycja jak zautomatyzować (i przyspieszyć) review motywów.

Proposal: GitHub Theme Review

Kilka tygodni temu mogliśmy posłuchać odcinka o Timberze, który można było podsumować „nie znamy się, ale pokrytykujemy”. Na szczęście tym razem zaprosili Jareda Novacka, żeby opowiedział o wadach i zaletach Timbera.

Episode 27 – Talking Timber with Jared Novack – Pressing Matters

Grzesiek Kocjan zebrał zestaw bardzo przydatnych porad związanych z komunikacją na czacie. Lektura obowiązkowa, szczególnie dla osób, które właśnie zaczynają przygodę z pracą zdalną.

Praca zdalna – komunikacja na czacie – migawka.it

Kasia i Kuba Mikita stworzyli motyw o jakże dźwięcznej nazwie „Pierogi”.

Our first free WordPress theme – Pierogi

Zapewne wszyscy już o tym wiecie, ale jednym z kolejnych etapów Gutenberga będzie przerobienie go na page buildera. Można się już tym nawet troszkę pobawić (w pluginie jest zakładka eksperymenty). Jeden z twórców postanowił przerobić swojego bloga właśnie na taki w całości zbudowany w Gutenbergu. Już teraz wygląda to dość ciekawie.

I’m using a block-based theme

John Blackbourn zrobił eksperyment i zainstalował ponad 40 pluginów dodających dodatkowe bloki. Wnioski odnośnie zanieczyszczenia panelu przez niektóre z nich są dość przerażające.

John Blackbourn wypróbował 45 pluginów do Gutenberga

Przyjemnej lektury!