W tym tygodniu: wsparcie dla ściągania ACFa przy użyciu Composera, płatne API Twittera, obsługa WordPressa przy użyciu Node.js oraz wiele więcej.
Na blogu Advanced Custom Fields pojawił się post wskazujący, że w końcu doczekaliśmy się wsparcia ściągania ich wtyczki w wersji PRO przez Composera!
Leonardo Losoviz na blogu Smashing Magazine zamieścił poradnik, w którym pokazuje jak hostować WordPressa na Amazon Lightsail.
iThemes na łamach swojego bloga zamieścił raport dotyczący podatności WordPressa w 2022 roku. Zaskakującym wydaje się, że 2 procent pluginów jest odpowiedzialnych 99% podatności.
Na oficjalnym profilu @TwitterDev pojawiła się informacja, która mówi o tym, że od 9 lutego API Twittera nie będzie już darmowe. Twitter taką decyzją po raz kolejny pokazał, że jest niepoważną firmą do prowadzenia z nimi interesów.
Adam Zieliński na swoim profilu na Twitterze przedstawił w jaki sposób zainstalować WordPressa używając jedynie wp-cli oraz Node.js.
Jeśli szukacie łatwego poradnika aby zacząć używać ACF Blocksów zapraszamy na bloga Briana Coordsa.
Matt Haines-Young na blogu Human Made opowiada o krokach, jakie należy podjąć zanim zaczniemy robić rebuild swojej strony.
Jeśli zastanawiacie się jak poradzić sobie z formatowaniem daty oraz strefami czasowymi zapraszamy na bloga wp-punk.com.
Leonardo Losoviz dał znać dlaczego wypuszczenie wersji 0.9 GrapQL API zajęło aż półtora roku.
Jeśli zastanawiacie się czy warto przejść z Elementora na Gutenberga zapraszamy do zapoznania się z artykułem Josefa na BusyBlogging.com.
wpmail.me rozesłał w zeszłym tygodniu 600-tny newsletter. Wynik ten udało się uzyskać przez 12 lat działalności. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Na stronie openlogic.com można już pobrać raport dotyczący otwartego oprogramowania w 2023 roku.