W tym tygodniu: bilety na WordCamp Europe, przyszłość WordPressa, metaboxes, GraphQL oraz wiele więcej.
Ruszyła sprzedaż biletów na WordCamp Europe w Atenach.
Katie Keith z Barn2 stawia pytanie „czy WordPress umiera”. Oczywiście takie twierdzenie jest przesadą – rynek po prostu normuje się po pandemii. Z drugiej strony – WP ma swoje problemy i czas w końcu zacząć je naprawiać.
Brian Coords staje w obronie metaboxes. I w pełni się z nim zgadzam – Gutenberg jest fajny, ale nie oznacza, że nadaje się do wszystkiego. Jeżeli zależy nam tylko na wpisaniu danych – metaboxes są doskonałym wyjściem.
Richard Macko opisuje czemu tak ważne przy rozpoczęciu projektu jest tzw. rozpoznanie. Dzięki niemu możemy lepiej zrozumieć naszego klienta i stworzyć dla niego lepiej dopasowany produkt.
Leonardo Losoviz wydał wersję 0.9 swojej wtyczki GraphQL API. Zajęło mu 1.5 roku, ale lista zmian jest naprawdę pokaźna.
Robert Windisch wyjaśnia czemu jakość kodu jest tak ważna. Dodatkowo wyjaśnia jakie są konsekwencje zbytniej oszczędności.
Felipe Elia pokazuje jak usunąć przestarzały kod za pomocą WordPressowych funkcji. Oczywiście poza sam funkcjami, Felipe zwraca też uwagę jak ważna jest komunikowanie o zmianach.
Damon Cook wyjaśnia jak za pomocą Composera zarządzać wtyczkami w WordPressie. Jedyne co troszkę dziwi to fakt, że nie wspomniał o Bedrocku.
Każdy z nas otrzymał kiedyś zapytanie ofertowe w którym klient prosił nas o zrobienie czegoś na wczoraj. W tym artykule Brad Williams wyjaśnia ile czasu potrzebuje agencja na stworzenie strony i o ile wcześniej trzeba się z takową skontaktować.
Eric Karkovack próbuję przewidzieć co będzie kolejną, popularną rzeczą w świecie WordPressa.
Ross Halliday z HumanMade wyjaśnia czym jest oraz jakie są korzyści z używania metodologii Agile.
Beatriz Fialho pokazała jak będzie wyglądała nowa wersja strony z motywami na wordpress.org.